| Galben_Daniel_1995 a întrebat:

Am un s7 edge si nu pot sa sun.imi arata semnalul dar cand vreau sa sun imi zice neînregistrat in retea.a fost deblocat in uk.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Opreste telefonul (din buton), scoate si baga inapoi corect cartela SIM, dupa care porneste din nou telefonul (tot din buton).
Va trebui sa apara numele retelei unde apartine cartela SIM.
Daca tot nu apare, verifica la setari starea retelei, eventual incearca si cu o alta cartela.

| Marginean_Rares_1990 a răspuns:

Nu e bine pusa cartela