| BenMar a întrebat:

Am un s8+ si de curând imi face probleme încărcătorul, imi zice ca mai sunt 6h pana la încărcarea completă cand am 10%, încărcătorul l-am curățat si portul de la telefon, folosesc cablul original. Aveti idee cum pot rezolva problema?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E incărcătorul original sau nu?

| BenMar explică (pentru sierra1):

E originalul

| Bizon95 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema cu incarcatorul original, tot S8+
si, ei bine, e din cablu, nu incarcator, si ala tot original

am schimbat cablul cu un cablu de telefon clasic (micro-USB) dar FOARTE BUN, si in care pus un adaptor la un USB-C si de atunci nu am mai vazut niciodata altceva decat "fast charge"

| AndreiDesire a răspuns:

Mama mea cand avea un S8 a avut o problema similara din cate imi aduc aminte, ori se incarca foarte greu, ori nu se incarca deloc. Pentru a rezolba problema trebuie sa luati un incarcator nou. Dar nu va duceti si luati cel mai ieftin incarcator care il gasiti, cumparati unul identic, de aceeasi marca pentru a beneficia de incarcare rapida.