| Roobbyy a întrebat:

Am un Samsung a40.
La cartela sim îmi arata că am 4-5 linuțe.
Cand vreau sa sun pe cineva imi zice doar apeluri de urgenta si nicio conexiune la retea.
E vorba despre cartela Orange.
Si credit am pe ea.
Care e problema?

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nu ai descărcate setările de net.

| Zuzu1991 a răspuns:

Am citit voiniceste pana la:
"E vorba despre cartela Orange"
aici ti-ai raspuns singur, Orange e unul dintre cei mai slabi provideri din tara asta, chiar la modul ca nesimtirea e absolut totala

ce problema cred ca ai tu este ca esti intr-o zona de provincie, unde sunt mai multi abonati decat suporta liniile de comunicatie fixe (mobilul merge mobil numai pana la primul stalp, dupa aia e prin linii fixe) pentru ca numarul de abonati a crescut si ei nu au bagat bani in upgrade

si, chiar eu M-AM LOVIT de asta, o sunam pe maica-mea in provincie, si daca sunam de 40-50 ori, reuseam sa o prind si vorbeam si 1h, dar cu NESIMTIRE EXTREMA imi spuneau ca "nu are semnal" angry