| Andreasx a întrebat:

Am un Samsung a6+,cand fac selfie in casa nu are nici o problema,face cate poze vreau, dar cand fac afara se blocheaza si imi scrie eroare la server.E enervanta problema, stie cineva cum pot rezolva problema? Asta se intampla de cand i-am dst actualizare software ca imi arata in bară ca trebuie sa ii dau.Si parca mi l-a dat peste cap la setarea cu camera.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă mesajul e cel de mai sus, înseamnă că nu ai acces la net. Ori nu ai activat datele mobile, ori ai dezactivat accesul unei aplicații de fotoalbum la acest tip de date.

| Ineys a răspuns:

Afara ai internet? Incearca sa faci si in casa fara wi-fi sau date mobile.

Initial mi-a venit in minte cantitatea de lumina primita de afara vs cea primita in casa... Desi ma indoiesc. Din contra, ar trebui sa faca "fite" la lumina scazuta nu la lumina puternica de afara.

Incearca sa-i dai un reset din fabrica daca nu isi revine.

| Andreasx explică (pentru Ineys):

Am netul pornit mereu, nu e din cauza netului. Daca ii dau sa revina la setarile din fabrica poate va merge.O sa incerc.