| Ionut_Andonie_1980 a întrebat:

Am un Samsung A80 si nu stiu cum sa anulez ca din butonul de închidere sa nu-mi mai faca Screenshot...ca sa economisesc baterie, cand stiu ca nu mai umblu pe el apasă butonul din dreapta pentru stingere ecran si in 90% din cazuri face Screenshot si ma trezesc ca am zeci de Screenshot de sters pe zi.

Răspuns Câştigător
| Mad1 a răspuns:

Eu stiu ca se face pe butonu de minus volum si ala de inchidere. Vezi poate ai pusa husa stramba sau ai vreo mizerie pe la butoane si de aia se apasa amandoua o data.

2 răspunsuri:
| AleXMihai696 a răspuns:

Poate ai pus vreun shortcut la acel buton ca sa actioneze singur, adica in loc sa apesi pe mai multe butoane consecutive pentru a face un "SS", ai setat ca un buton sa faca asta.

| Ionut_Andonie_1980 explică:

Treaba am rezolvat o cu un operator de la samsung...husa este de vina...este strânsă si apasă butonul de volum, iar eu cand apasă pe butonul de inchis imi face screenshot