| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy A12 și de curând am primit actualizarea cu Android 11.
Când editez o fotografie rămâne în Galerie doar cea editată, iar originalul dispare.
Înainte, pe Android 10, îmi apărea și poza editată dar și originalul.
Unde pot găsi originalele, pozele needitate?

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai probabil te intreaba daca sa suprascrie originalul sau nu, sau in cel mai rau caz ai o optiune. Ia si uita-te frumos cu un file manager dupa ele, nu cu aplicatia aia sinistra de la Samsung. https://play.google.com/......ps/details

| RobertMoon a răspuns:

Bună. Intra iar in poza editata și apăsă pe creion (editare), iar în stânga sus ai "Revenire" apeși acolo și revine imaginea la forma inițială și tadammm.

| Legion7X a răspuns:

Nu-i bună întodeauna actualizarea. Unele opțiuni au dispărut fată de beneficiul care era înainte.

| gabriel2004o a răspuns:

Pai nu prea poți face nimic :///
Dacă e sa folosești alt program de editat
Sau...
Folosești poza editata la ce ai nevoie și după poți sa faci poza la loc...ca intr-un word...nu știu sa explic

| DenqOO a răspuns:

Se poate seta sa iti ramana si ceea veche. Iar daca ai fi fost atent, la prima poza editata te avetiza de aces lucru si iti spunea unde sa te duci si schimbi setarea.

| anonim_4396 explică (pentru DenqOO):

Nu am fost atentă.
Unde accesez să schimb setarea?