| ReignForest a întrebat:

Am un Samsung galaxy a6+ cu Android 8. În februarie sau martie a apărut să fac actualizarea (Android versiunea 9), dar am pus-o pe pauză. Știu sigur că mama a avut Nokia și după actualizare se consuma rapid(nu ținea o zi) și după l-a dus la Vodafone unde i-au dat altul. Voiam să știu, dacă fac actualizarea acum îmi va ține bateria?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Noua variantă va consuma resure mai mari și o să vezi că tel-ul merge mai "incet"

| LPCTSTR a răspuns:

Eu am trecut de la 9 la 10 si n-am observat nicio schimbare, plus ca il foloseasc numai seara, il incarc si ma tine 2 seri cu sau fara update.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îţi recomand să-l acutalizezi. Consumul de baterie nu e din cauza actualizărilor ci a altor factori.

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Nokia este Nokia, nu cred ca actualizarea telefonului tau la Android 9 va afecta autonomia bateriei..., nu prea ar avea nici-o legatura!
Eu ti-as recomanda sa il actualizezi, eu il actualizez lunar si telefonul merge chiar mai bine decat inainte, succes!