| bladdddd a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Gio si am o versiune android 2.3.3 si nu imi merge subway surfers, teple run si alte jocuri de genu

Dar daca ii fac update la android la 4.1.2 imi vor merge?

6 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Nu-ti merge din cauza procesorului, este prea mic.

| bladdddd explică (pentru AllinaDaniella):

Pana la urma imi merg dar foaste greu, au lag

| FlorinAnt93 a răspuns:

In primul rand, nu este update la 4.1.2 pentru galaxy gio, 2.3 este ultimul soft suportat, iar in al doilea rand, oricum nu o sa iti mearga jocurile alea niciodata pe un telefon fara procesor grafic. Deci, fa-ti un upgrade de telefon mai bine big grin.

| bladdddd explică (pentru FlorinAnt93):

Exista si 4.1.2 ca l-am avut instalat pe gio si a doua zi am instalat 4.2.2 si merge perfect pana acum
Daca tot ai adus vorba, cum fac update la telefon?

| FlorinAnt93 a răspuns (pentru bladdddd):

Ma refeream ca nu exista softurile alea oficial. prin update la telefon m-am referit sa iti iei un telefon mai bun, cum ar fi un galaxy s 1, s-au ieftinit tare (undeva in jur de 350 ron).

| MegaAlex a răspuns:

In primul rand verifica sa nu ai memoria plinawinking