| mircea19 a întrebat:

Am un Samsung galaxy grand duos si l am folosit foarte putin doar pentru vorbit si mesaje si Facebook. Observ ca intra greu in meciu, ies afara cu 80% baterie si uneori cade dintr o data la 20%, il bag la incarcat si nu dureaza 1 minut deja imi arata cca am 50%...mi se si inchide cateodata singur, andoid imi apare ca am 4.2.2 iar din cate stiu este si 5.0, la Facebook nu am optiunea sa fac live.I-am dat si un reset din fabrica din setari insa tot aceeasi treaba.Ma puteti ajuta? O resoftare m ar ajuta?

5 răspunsuri:
| SupMates a răspuns:

1.Bateria ta nu o sa isi mai revina probabil (poti incerca sa il ti 12 ore neintrerupt dar inainte de asta trebuie sa il descarci de tot)
2. Daca bateria o tine tot asa ia-ti o baterie externa, stai pe el cat stai, se descarca si dupa il bagi putin si gata 50 % =)
3.Nu poti face live datorita versiuni de android.Am o colega cu versiunea 4.2.2 si am si eu un asemenea telefon.(poti face orice la Facebook ca tot nu vei putea face live)
4.Iti poti vinde telefonul, mai pui niste bani si iti iei un http://altex.ro/smartphone-huawei-y3-ii-8gb-dual-sim-gold acest telefon este foarte bun si nu consta mult.Il am si eu si merge grozav, chiar il recomand, camera e asa rotunjita fiindca are o optiune speciala super =) (are tot ce ii trebuie)
Funda!

| ovydyu4all a răspuns:

Pentru rezolvarea procentajului la baterie si inchiderea fara motiv, trebuie inlocuit acumulatorul. Pentru live pe Facebook trebuie sa actualizezi aplicatia.

| mircea19 explică (pentru ovydyu4all):

Aiai problema ca nu imi da sa actualizez...

| ovydyu4all a răspuns (pentru mircea19):

Probabil aplicatia Facebook nu mai are suport pentru Android 4.4.2

| InfiresMan a răspuns (pentru mircea19):

Ar trebui sa fie o versiune noua de Facebook pe google play