| EdyFcsb a întrebat:

Am un Samsung Galaxy J5, ieri am adaugat un pin de blocare in graba si am uitat combinatia dar cunosc numerele (8025).
Ce as putea face in afara de al duce la un service.
Am incercat deja foarte multe combinatii.

5 răspunsuri:
| Radu_Alexia_1994 a răspuns:

| Ɗєℓυѕιση a răspuns:

Pai, toate combinatiile ar fi:
0258, 0285, 0528, 0582, 0825, 0852
2085, 2058, 2508, 2805, 2580, 2850
8025, 8052, 8205, 8502, 8250, 8520
5028, 5082, 5208, 5802, 5280, 5820
Incearca-le pe toate. Daca nu, trebuie sa il duci la un service. Altceva nu ai ce face.

| NAT0 a răspuns:

Ăhăm, trebuie să-i faci flash...
Îl închizi.
Apeși pe butonul HOME + VOLUM UP + ON/OFF
Și le ți apăsate până o să intre într-un meniu, arată ceva de genul: http://imgur.com/a/hWPah
Acum touchul nu mai funcționeză, dai în jos/sus din butoanele volum up/down. Butonul home este acum butonul OK. Iar butonul înapoi e tot butonul înapoi.
Bun. acum mergi la a treia opțiune „wipe data/factory reset" și apeși pe butonul home și apoi volum down până unde scrie cu litere mari „yes" și apeși din nou butonul home și aștepți să se încarce acele date. După asta dacă nu te dă iar în meniul principal adică aici : http://imgur.com/a/hWPah (ceea ce e imposibil să nu te dea tot aici) apeși tu pe butonul e înapoi, dar după ce s-au încărcat datele alea și la fel faci și cu „wipe cache partition" și după asta dai pe prima opțiune „reboot system now" și o să pornească el singur.
Atenție, dacă nu-ți merge înseamnă că trebuie să-i faci root, dacă îi faci root ai pierdut garanția din start. Dacă îl ai în garanție, du-l așa cum e să nu te mai complici tu. Dacă merge și m-ai înțeles e bine.
Rootul îl faci cu super one click 2.3.3.
Baftă.

| octav005 a răspuns:

Dai o resterare generala. un hard reset

| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Incearca sa dai un hard reset din butoanele laterale la Samsung J5 daca ai uitat codul de deblocare ecran.Atentie se pierd toate informatiile din telefon. Inca un aspect de care trebuie sa tii cont este ca daca ai cont de Google sau Samsung pe Samsung J5 trebuie sa stii parola. Daca nu stii contul de Samsung Sau Google atunci chiar trebuie sa ajungi cu telefonul la un service gsm pentru decodare. Daca esti din Bucuresti intra pe www.ServiceTelefoane.ro si fa o programare.