| Alberto97 a întrebat:

Am un Samsung galaxy mini 2 si am auzit ca o sa se faca upgrade la android 4.1 jellybean. este adevarat?

Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna,

Incearca sa te duci cu el la Samsung Romania ( sediul de la Apaca) asta in caz ca ai garantie pentru ca ei iti vor face upgrade-ul gratis in caz ca este disponibil.In caz contrar du-te cu el la un service gsm si incearca, DAR, posibil sa-ti cam sacadeze pe Mini2, dat fiind procesorul sau cam micut, asa ca sfatul meu e sa ramai la versiunea 2.3.6. care este ultima disponibila din seria Gingerbread.

| Alberto97 explică (pentru AllinaDaniella):

Multumesc de raspuns o sa merg si la Orange de acolo l-am cumparat daca se poate face upgrade-ul, este in garantie daca imi vor spune il pot face si ca e in regula o sa strec la 4.1

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Merge
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_mini_2_s6500-3883.php
Vezi parerile utilizatorilor din subsolul paginii. Ruleaza si 4.2.2