| FlorianBx a întrebat:

Am un Samsung galaxy Nexus am bagat modelu acela de deblocare, dupa putin timp cand vreau sa dau un telefon, vad ca imi cere cont google(evident cineva din familie si a bagat nasu unde nu trebuie.)... am cont google dar nu merge sa il bag zice ca nu e corect. banuiesc ca nu am netu activat pe el si de aceea. dar nu pot intra in setari nu pot face mai nimic... ma poate ajuta cineva?!?

3 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

Sau intra in meniu du-te la -revenire la setarile din fabrica restart si gata ...vezi ca pierzi toate datele daca nu le salvezi pe un card si scoti cardul din el

| mFlavius a răspuns:

Daca nu ai netul activat pe el, activeaza Wireless-ul(intr-un loc in care exista).Nu ar trebui sa iti ceara cont Google cand dai telefon, doar cand vrei sa iei ceva de pe Google Play. Tine apasat pe butonul "Power" pana cand se restarteaza si apoi incearca iar.

| FlorianBx explică:

Faza este ca nu pot sa fac nimic pe el pentru ca s-a blocat din cauza ca am bagat cineva de prea multe ori modelul acela de deblocare tipic android gresit! si acum imi cere cont google nu pot face nimic pe el doar sa primesc apeluri si sa dau telefon la 112... deci nu am acces la meniu telefonului pana nu bag contul acela. am sa ma duc la reprezentanta Samsung sa vad daca il poate face pentru ca am niste fisiere foarte importante pe telefon si chiar nu as vrea sa fie sterse.