| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Note 10 + si pe date mobile nu prinde 5 G. Cum rezolv problema sa prindă 5G pe date mobile?

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Probabil nu e de 5G.

| Bizon95 a răspuns:

Note 10+ NU ARE 5G
Note 10+5G are 5G :P
http://shorturl.at/aeqE5
numai cel din dreapta are ceva la 5G

iar chestia e ca trebuie si turnul sa aiba 5G... si cred ca inca, numeri pe degete cate au

| RoCkKiD a răspuns:

Simplu.

Scrie pe cutie ca e varianta 5G? Daca nu, inseamna ca tu nu ai un S10+ compatibil 5G.

In plus, nu-s sigur daca au fost instalate sau nu in Romania dar era vorba ca pentru inceput vor pute cateva statii radio pentru conectare undeva in Bucuresti deci doar acolo o sa guste romanul cum e cu 5Gul.

Ca sa ai 5G nu e suficient sa ai un dispozitiv compatibil, trebuie ca si furnizorul tau (Orange, Vodafone sau care o fi) sa-si upgradeze infrastructura retelei cu echipamente specifice tehnologiei 5G iar asta o sa dureze ani de zile.

Pe scurt nu dati bani pe telefoane 5G ca o faceti degeaba, abia prin 2021 (poate chiar 2022) o sa avem acoperire 5G sufiecienta in Romania incat sa merite sa dai banii pe un dispozitiv.

Răspuns utilizator avertizat
| hd04wbw a răspuns:

Vezi daca abonamenul tau permite trafic de date 5 G si daca exista asa ceva in zona unde te afli.Din cate stiu mai dureaza pana o sa fie zone cu 5G, acum fiind doar cateva experimentale.Bafta