| Dragosshiatat a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Note 4 blocat in reteaua Orange si vreau sa il faca sa meraga cum sim de la telekom. Am codul care imi trebuie pentru decodare dar cand introduc simul de la telekom nu imi apare sa lac codul acela ca sa se decodeze. Ce are sau ce sa ii fac ca sa pot sa il decodez.

5 răspunsuri:
| KanameKuran a răspuns:

Incearca metodele urmatoare si spune-mi daca a mers sau nu:
1) Deschide telefonul cu simul de la telekom inauntru si incearca sa suni pe cineva.

2) Deschide telefonul cu simul de la telekom inauntru -> intra in tastatura (ca si cum ai suna pe cineva) -> introdu urmatorul cod: #7465625*638*# Ar trebuii sa iti apara ecranul unde trebuie sa introduci codul de deblocare.

3) Deschide telefonul cu simul de la telkom inauntru -> intra in tastatura (ca si cum ai suna pe cineva) -> introdu urmatorul cod: #0111*CODUL DE DEBLOCARE#

4) Deschide telefonul cu simul de la telkom inauntru -> intra in tastatura (ca si cum ai suna pe cineva) -> introdu urmatorul cod: #7465625*638*CODUL DE DEBLOCARE#

| Dragosshiatat explică (pentru KanameKuran):

Am facut ce mi-ai spus si mi-a zis ca deblocarea a reusit dar simul tot nu il citeste, semnal am dar cand vreau sa sun pe cineva imi dpune neinregistrat in retea. I-am dar si repornire si nimic.

| KanameKuran a răspuns (pentru Dragosshiatat):

Atunci trebuie sa mergi la telekom, cel mai probabil este o problema de la ei.

| Dragosshiatat explică (pentru KanameKuran):

Pe alte telefoane merge

| KanameKuran a răspuns (pentru Dragosshiatat):

Dup cum am spus, mergi la telekom si vor rezolva ei.