| 123coco a întrebat:

Am un Samsung galaxy s3. cumparat de cateva luni. mi se descarca foarte repede bateria si nu stiu de ce. cand intru la setari-baterie imi zice ca 'media' imi consuma 77 la suta din baterie. ce sa fac sa nu mi se consume bateria atat de repede/

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Acolo cred ca ai muzica.Inseamna ca asculti multa muzica.Si mai dezinstaleaza din aplicatiile deschise.Iti ocupa multa memorie.

| Evolution a răspuns:

Nu instala multe aplicaţii care stau mereu deschise, să nu ţii internetul prea mult activat, adică să îl ţii permanent, dacă te joci mereu cu el normal că se consumă repede că procesorul şi ecranul consumă cel mai mult. Întră în setări şi activează modul de economisirea energiei şi să dai luminozitatea mai mică. Încearcă să formatezi bateria, adică să o laşi să se descarce până la 0 complet şi după cu telefonul închizi o laşi să se încarce până la 100% şi după îl deschizi. Alte metode nu mai ştiu, am auzit că upgrade-ul la android 4.3 are ceva bug-uri cum ar fi cel care ai spus tu că nu prea ţine bateria, dacă persistă problema du-te la un GSM să îţi testeze bateria cu ampermetru, altceva nu mai stiu ce sa iti zic, oricum la smartphone se descarcă repede.