| Cristinel1990 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S3Neo de cateva saptamani de la Italia,am cartela Moldcell, aveam multe programe ce imi supra incarca telefonul si i-am reseta setarile din fabrica si acu cand pornesc Datele Mobile nu se activeaza arata ca sunt pornite dar nu se activeaza nu apare alea de sus H+, sau E sau 3G nimic ce are?

Răspuns Câştigător
| George_Sima_2000 a răspuns:

Trebuie să suni în centrală la operatorul care îl ai, ex:Vodafone:*222, asculți instrucțiunile și ar trebui să meargă

| Cristinel1990 explică (pentru George_Sima_2000):

Am sunat un operator Moldcell si mi-a dat 2 instaluri Internet si MMS, mersi.

3 răspunsuri:
| Anonim123054321 a răspuns:

Probrabil s.a resetat si apn.ul pentru ca si eu am avut o problema cand m.am mutat de pe o retea pe alta
, apn.ul il poti gasi pe youtube cauta apn si reteaua in care te aflii

| Anonim123054321 a răspuns:

Salut,probabil ca s.a restertat si apn.ul, acesta il poti gasi pe youtube cautand apn si reteaua in care te afli, ca sa ajungi la apn intri in setari-retele de mobile-nume punct de acces (nu stiu sigur daca e la fel si la tine, eu am un telefon Sony)