| 95alina a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S4 i9505 si i-am actualizat versiunea de android. Acum are versiunea 5.0.1 si nu imi place aceasta versiune. Cine stie cum as putea reveni la versiunea de Android anterioara sau cea din fabrica? va rog frumos sa ma ajutati! (am resetat telefonul dar degeaba)

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Ce e aia "nu imi place"? 5 imbunatateste o gramada de aspecte importante, cum ar fi VIATA BATERIEI sau UTILIZAREA MEMORIEI. Tre' sa pui manual romu' anterior, posibil sa mearga si cu Samsung Kies, nu stiu exact. Depinde de operatorul de telefonie mobila daca a blocat bootloaderu' sau nu. In principiu cel mai bine e sa astepti 5.1, ar trebui sa devina disponibil in curind si mai rezolva citeva probleme din 5.0.1.