| Horiatud a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S7 edge căruia i-am schimbat bateria de o luna. Deși bateria era originală cumpărata dintr-o sursă sigură se descarcă destul de repede. L-am lăsat să se încarce până la 100% să se descarce și iarăși așa dar nu să se descarce de tot să se oprească. Acum neavând încărcătorul și lenea fiind prea mare am stat cu el pana a ajuns la 1% și nu s-a oprit și au trecut 30-45 de minute de folosire și încă nu s-a oprit acum scriind de pe el. De ce face așa? Nu s-a recalculat durata bateriei nelăsând-ul să se descarce? O să își revină după două-trei cicluri de reîncărcare și descărcare până se oprește? Mulțumesc

2 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

E posibil sa fie baterie noua si sa nu fie inca "calibrata" in telefon
si erau niste apps care se dadeau rotunde ca faceau "calibrare" de batere, insa nu stiu daca, chiar fac ceva si nu e doar frectie la picior de lemn

te sfatuiesc sa vorbesti cu un specialist, daca nu stii nici unul, du-te la primul boutique GSM si intreaba-i cu frumosul si cu "puppy eyes" big grin