| Mirela347 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S7 EDGE și aș vrea să-i cumpăr o husa originala de la Samsung pentru el. Acele huse protejează telefonul bine (la căzături, zgârieturi etc.)?
Care dintre ele este mai bună, mai eficientă?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Husele Samsung protejeaza ok, dar daca vrei protectie maxima, exista niste carcase faine, si foarte zdravene. Dar costa cam 45-50 euro.
Nu le gasesc acum pe net, dar pot cauta maine.
Insa din cauza felului cum prinde marginea telefonului, foliile de protectie pentru Edge nu se potrivesc cu acest fel de huse, si trebuie sa pui o alta folie, ceva mai ingusta (se gaseau special pentru acest caz in mediamarkt).
Husa de care spun, e de tip plic, prindere cu magnet, dar de calitate, acopera bine lateralul telefonului, si e din plastic dur cauciucat la exterior.
A primit vreo 3 trante serioase pana acum, si il foloseste zilnic pe santier. Nici o grija n-are. O husa Samsung nu face chiar asa ceva, dar sunt bune si ele.

https://www.indabaa.com/......o-Case.jpg