| Floryn9 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S9, merita sa fac trecerea la Huawei P30 Lite?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Merita trecerea la S10winking
Dar de ce intrebi daca telefonul este in stare perfecta de functionare, de ce ai vrea sa il schimbi?
Si masinile tot asa le schimba romanul?
am o masina din 2019 luata de noua, cred ca in 2021 e cazul s-o schimb cu alta noua laughing
tineti-va mai oameni buni banutii in buzunari ca prea ii hranim pe straini cu banii nostri, o duc pe spatele nostru super bine corporatiile acestea care nu au alta grija decat sa produca facelifturi electronice pe banda rulanta, aceeasi marie dar cu o alta camera, sau alta frecventa la procesor si ram.

| Floryn9 explică (pentru Simpatic):

Nu vreau sa il schimb...Tot am vazut ca telefoanele Huawei au o camera mai bună.

| Frank51 a răspuns:

Nup. Merită doar la P30 Pro, S10+, și asta dacă te-ai plictisit de el, că încă duce un an. Eu am trecut de pe S9 pe P30 Pro și sunt multe dezavantaje pentru mine(lipsa jackului, greutatea, mărimea), și mă gândesc serios să îl returnez.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frank51):

Eu nu l-as returna, din cate stiu p30 pro-ul are cea mai buna camera de pe piata

| Ineys a răspuns (pentru anonim_4396):

Fals. Doar zoom-ul ala 30X ( sau cat o fi ) e de el.

https://www.dxomark.com/

Mate 30 PRO pe de alta parte e alta poveste. Ala e primul. P30 PRO e pe locul 6. Desigur, din toate astea... pe oricare l-ai alege, ca amator de fotografie nu ai ce comenta. Sunt doar chestii de gust aici. Cine vrea fotografie calumea isi cumpara aparat foto DSLR, mirrorless ceva, nu telefon.

| Antonioesmek12 a răspuns:

Eu am un Huawei P30 lite. E destul de bun dar un S9 este un telefon mai bun.