| RăzvanP06 a întrebat:

Am un Samsung galaxy young s6310 root -at. Cu CWM si SuperSU. Vreau sa stiu daca fac unroot voi primi garantia inapoi?(n-am instalat niciodata Custom Rom-uri)Si daca da spuneti -mi cum se face!(Scz pentru categorie dar am am pus o intrebare la telefonie despre cm 11 si nu ma ajutat nimeni)

4 răspunsuri:
| 2Low a răspuns:

NU se pierde garanţia pentru root, ROM custom sau instalat orice ţine de soft.
Singurul fel în care comerciantul poate refuza garanţia pe motive software este dacă poate dovedi că softul în cauză (root, ROM, app etc.) a afectat buna functionare a produsului.

| saidkique a răspuns:

Salut, ca sa unroot-ezi telefonul doar re-scrie ROM-ul original cu odin din PC. E simplu, doar cauta pe google tot ce iti trebuie. Va disparea si root-ul si nu vei avea probleme la garantie.

| RăzvanP06 explică:

Atunci de ce zicea ca iti piezi garantia daca iti root -ezi telefonul?

| RăzvanP06 explică:

Rom -ul original se mai numeste si Stock Rom?