| Ivascu_Alin_1999 a întrebat:

Am un Samsung s5, ieri mergea perfect se deschidea,aprindea... Pana azi cand am bagat tlf la incarcat, totul frumos se aprinde dupa cateva sec se ingheata (freeze) ecranul am dat restart de cateva ori dar degeaba am Android 7.1.1 cu rom.

4 răspunsuri:
| MobitelServiceGSM a răspuns:

Nu asculta prostiile cu gaurica, nu se reseteaza, in cel mai fericit caz strici microfonul daca bagi ceva acolo.
Problema ta poate fi software caz in care ai doua variante:

1. Cu telefonul stins, tii apasat butonul home si volum sus, dupa care apesi power. Telefonul ar trebui sa intre in meniul recovery si de acolo cu ajutorul tastelor de volum sus sau jos navighezi pana la meniul factory reset. Pentru validare te folosesti de tasta power. Dupa resetare telefonul ar trebui sa mearga ok. Datele se vor sterge!

2. Daca prima varianta a esuat, trebuie neaparat sa contactezi un service pentru o diagnoza sau o rescriere software.

Mai jos ai niste adrese:

https://www.servicetelefoanegsm.ro

https://www.mobitel.ro

| Ivascu_Alin_1999 explică (pentru MobitelServiceGSM):

Pai eu am rom si cand am bagat google assistant freeze am reinstalat degeaba

| Grosoiu_Andrei_1987 a răspuns:

Nu stiu cum sa iti explic mai corect:E o gaurica foarte mica pe marginea telefonului.Ia un lucru micut si baga l acolo.O sa iti reseteze telefonul. Daca nu merge du-l la un service, problema este de la soft.

| Ivascu_Alin_1999 explică (pentru Grosoiu_Andrei_1987):

Asta se intampla cand instalez Google assistant am restalat rom-ul tot degeaba decat fara google assistant