| MihocSilviu a întrebat:

Am un sistem care are urmatorul procesor:Intel core i5 750 2.66 Ghz quad core
Intrebararea este la ce temperaturi ar trebui sa frecventeze in modul standby(adica fara sa umblu), si in modul full load(jocuri sau programe de stres)?
Temperaturile actuale ale procesorului sunt 45 in modul standby si 70 in modul full load este normal?

3 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Da e perfect normal. Temperatura maxima e undeva la 90 de grade, 70 e normal daca ai cooler stock

| LDCCristi a răspuns:

Normal ca nu! Eu am 40 in mod Full si standby 20-25. Problema este ca nu mai ai pasta pe procesor. Pune-i si scapi.

| MihocSilviu explică:

Am pus pasta la procesor destul de multa chiar, nu vad de ce nu ar raci bine