| Eugeniusu a întrebat:

Am un smartphone Samsung Galaxy S4. Azi mi-am reincarcat cartela Orange si am 2 GB internet, dar cand incerc sa ma conectez pe fb nu merge, nici messenger-ul. Browser-ul merge, youtube-ul la fel... am internet, doar fb-ul si messenger-ul nu merg. Cand sunt conectat prin wi-fi merg toate aplicatiile perfect. Am incercat sa le reinstalez, dar degeaba... tot problema asta. Am incercat sa opresc datele si sa incerc din nou, dar tot degeaba. Sigur este ceva de facut prin setari, dar eu nu stiu ce. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi? Dau funda si vot raspunsului corect!

2 răspunsuri:
| mont a răspuns:

La setarile datelor mobile ai facut si activat un profil cu internet la apn si nimic la setarile de user, parola, dns si ip?

| Eugeniusu explică (pentru mont):

Am reusit intr-un final. Am intrat la setari-dispozitivul meu-mai multe retele- retele mobile-nume punct de acces... acolo am bifat "Orange Internet (net)". Era bifat "Orange WAP (wap)" si nu-mi mergea fb-ul, dar acum merge perfect. Sper ca nu am facut ceva gresit debifand chestia aia, nu?