| anonim_4396 a întrebat:

Am un tel. Huawei mate 20 lite și o husă smart activa originală. Atunci când ridic coperta husei si deblochez ecranul cu amprenta se deschide aplicatia telefon in loc sa intre in ecranul de pornire. Fara husa deblocarea cu amprenta deschide ecranul de pornire cum este normal. Daca schimb locul pictogramei telefon cu alta pictograma senzorul de amprenta deschide acea aplicatie in loc sa intre in ecranul de pornire.

2 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Trebuie să cauți mai atent în setări opțiunile pentru aceste funcții.
La Samsung abia am găsit, dar există.

| anonim_4396 explică (pentru Țoglă):

Crezi că mai întrebam dacă nu eram sigur că nu există în setari rezolvarea la problema mea? Oricum ms. pentru raspuns.