| FazekasErvin a întrebat:

Am un tel. Orange Dive 70 la care am primit o barerie externa cadou si e descarcata dar oricat as incarca-o nu dureaza deoarede incarca telefonul atat timp cat arde ledul bateriei odata ledul stins bateria nu mai incarca telefonul ce pot face? si cat timp sa las bateria la incarcat

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut FazekasErvin,

Este posibil ca bateria sa fie complet descarcata, acesta fiind motivul pentru care nu incarca telefonul tau. Asadar, iti recomandam sa o lasi mai mult la incarcat (~4-5 ore).
Daca problema persista, poti merge in orice magazin Orange pentru inlocuirea acesteia, in mod gratuit.

Cu prietenie,
Orange Helper