| Daniel757 a întrebat:

Am un telefon Alcatel 1S 2019 și când îl pun la încărcat îmi spune faptul că "temperatura este prea mica, telefonul se va închide" iar după se închide. Menționez că nu l-am scăpat în apă sau ceva. Ce as putea sa-i fac?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incarca-l inchis.

| literallythesamebruh a răspuns:

Probabil a fost ținut la o temperatură mai mică decât cea de care are nevoie bateria într-un interval îndelungat de timp sau este o eroare de soft. Încearcă o resetare din fabrică, sau încarcă-l în timp ce este închis.