| Deea_Andreea_1998_g427 a întrebat:

Am un telefon Allview p5 mini si de la un timp nu imi mai merge sa imi descarc aplicatii si jocuri de pe google play, Imi spune "Eroare la descarcarea... Nu exista spatiu suficient pe dispozitiv." Dar am spatiu destul pentru diverse aplicatii. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Să mai mulți din ele pe card.Chiar dacă apare teoretic că ai spațiu, real aplicațiile expandează când sunt instalate(dintr-un fișier de 1 mb se face un soft de 10 mb), de unde și eroarea ce apare.De asemenea poți folosii un soft de curațare a fișierelor vechi, dar ai grijă că 99% îs tepe comerciale ce îți vor strica sistemul, deci citește prima recenziile și apoi instaleaz-o.Succes

1 răspuns:
| Deliiiia a răspuns:

Iti stergi din aplicatii sau iti cumperi un card de memorie. Nu ar trebui sa ai mai mult de 2-4 aplicatii in memoria interna.