| Vali_Porumb_1971 a întrebat:

Am un telefon Allview Soul X2 si mi-am uitat codul de deblocare. Cum il resetez?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă NU reuşeşti să rezolvi problema, atunci trebuie să mergi cu telefonul la un Service.

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Singura soluţie ar fi să revii la setările din fabrică.

| MskDesign a răspuns:

Prin Hard Reset.

| Addaa1998 a răspuns:

Hard Reset