| Iulianpatrascuiulimihai a întrebat:

Am un telefon alwiew a 5 recent cumparat si am avut un cont google creat de aangajat de la magazinu shop de unde lam cumparat azi am resetat telefonu ca mi se blocase si acuma sa finalizez resetarea si sa intru in telefon ca sa umblu imi cere contu de google anterior ce pot sa fac ca nustiu parola de la contu care a fost creat si nu dau de persoana care mi la facut si tocmai luni poate dau de ea ajutatima am incercat sa fac altu dar degeaba tot asa apare

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Ii dai un hard reset. nu resetare din telefon. si o ia de la 0. sterge absolut tot.

11 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Ok. inchizi telefonul. scoti bateria timp de cateva secunde. apoi apesi simultan doua butoane tasta power si volum jos timp de cateva secunde pana apare un meniu secret. navighezi cu tasta de volum sus-jos pana la wipe data/factory reset apesi tasta power pentru OK si te duci cu tasta de volum pana la yes - delete all user data si dai OK cu butonul power si gata. astepti cateva secunde si te duce la un meniu, dai la reboot sistem now cu tasta power de OK. si este ca nou. porneste ceva mai greu dupa prima pornire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merge nici cu hard reset.Am incercat eu.ori te duci la acel angajat, poate mai stie contul si parola ori nu mai faci nimic cu el decat resoftare la un service.

| octav005 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asteapta putin ca iti zic cum se face

| anonim_4396 a răspuns (pentru octav005):

Astept.Am tot cautat pe internet, diverse programe dar daca telefonul nu a fost dat pe dezvoltator de la bun inceput ca sa pot roota acum, nu mai e de facut nimic. Zi metoda.

| octav005 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok. inchizi telefonul. scoti bateria timp de cateva secunde. apoi apesi simultan doua butoane tasta power si volum jos timp de cateva secunde pana apare un meniu secret. navighezi cu tasta de volum sus-jos pana la wipe data/factory reset apesi tasta power pentru OK si te duci cu tasta de volum pana la yes - delete all user data si dai OK cu butonul power si gata. astepti cateva secunde si te duce la un meniu, dai la reboot sistem now cu tasta power de OK. si este ca nou. porneste ceva mai greu dupa prima pornire.

| anonim_4396 a răspuns (pentru octav005):

Asa am incercat dar degeaba.Numai ca nu am scos bateria timp de cateva secunde si apoi sa o adaug.In rest am facut pas cu pas cum ai zis tu. Asta acum vreo cateva saptamani. Nu il mai am. Tot Allview dar alt model.Nu la toate modelele merge figura. La majoritatea Samsung merge dar la Allview modelul ce l-am avut am cautat ca disperatul pe internet.Toti au zis ca tine dar...nu a mers.O solutie era cu un un stick de memorie dar numai daca inainte a fost facut dezvoltatorul pe telefon adica sa pot root-a telefonul.Numai atunci dupa root puteam face ceva dar nu am avut dezvoltatorul facut.

| octav005 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci m-ai incearca sa dai hard reset cu ti-am spus eu inainte. dar tinand power cu butonul de volum de sus. nu cel de jos. eu la Samsung am incercat dar trebuie sa apesi 3 butoane odata. tasta power, home, si volum sus s-aui jos.

| Iulianpatrascuiulimihai explică:

Cum fac resetarea hardului

| Iulianpatrascuiulimihai explică:

Multumesc am reusit

| Iulianpatrascuiulimihai explică:

Multumesc am reusit i-am dat reboot service

| Iulianpatrascuiulimihai explică:

Si acum merge bine