| YooSeungHooSaranhe a întrebat:

Am un telefon android 2.2 si mi-a aparut ca nu mai am memorie, am sters ce se putea de sters dar tot nu mai am memorie, din cauza asta nu mai pot primi mesaje, mai este o programa care ocupa multa memorie "Google play service" daca o voi sterge nu va fi nimic rau, vreau doar sa stiu daca pot sa o dezinstalez fara sa fac probleme.

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
NU are sens sa iti iei card de 999999GB. Si eu ma confrunt cu aceeasi problema ca si tine. Cand downloadez aplicatii, ele trebuie sa treaca prin memoria interna, deci sa nu fie mai mari de 15MB. Asta era inainte sa imi fac curat.
Sterge-ti toate aplicatiile care nu le folosesti zilnic! Si eu mi le-am sters si de la 8pagini am ajuns la 5! De la 10MB memorie interna am ajuns la 50MB! Ma refer si la cele de pe SD Card! Si ele consuma! NU are cum ca chiar daca ti-ai sters TOT TOT TOT de pe SD si memorie interna sa iti dea tot 'memory low'. Este imposibil! Si daca nu ai SD Card si vrei sa iti instalezi multe aplicatii, poze, seriale, muzica, etc. Ia-ti un card de 8GB! Nu cred ca iti trebuie mai mult la un Android 2.2! Oricum nu o sa ii consumi niciodata pe astia, dar crede-ma, intotdeauna este mai bine cu mai mult!
Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Google Play Service ala este ceva de care unele aplicatii au nevoie, cum ar fi Google Maps sau alte servicii Google. Sugerez sa-l lasi la locul lui, plus ca dupa aia nu vei mai putea instala nimic din Android Store, adica actualul Google Play.

| NevastuicAaA a răspuns:

Pai trebuie sa stergi din mesajelaughing

| NeyyMar11 a răspuns:

Parerea mea este sa nu stergi nimic si sa iti iei un card de memorie de cca. 10 gb si gata.