| Boyka95 a întrebat:

Am un telefon android ( allwiev a4all ), versiunea 2.3.6. pe site-ul producatorului imi zice ca pot face update la android. bine. dar nu stiu, merge sa ai fac update daca nu i-am facut root? iar daca ai fac update, o sa imi influenteze telefonul intr-un fel? si ce versiune de android s-ar instala, daca acum am 2.3.6?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai vezi ce versiune zice ca e disponibila. Desi tot 2.3.6. Nu emrge sa pui o versiune de la alt model pe telefonul tau. Sa nu incerci asta, ca ai sa il strici iremediabil daca ai ghinion. Update faci doar daca e special pentru el. De asemenea, nu ai nevoie de root.

| Boyka95 explică (pentru sltlp):

E pentru el. Ca de pe site de la ei descarc arhiva pentru update. Dar daca o sa il daca fac update, o sa mearga mai bine, sau poate sa mearga mai rau?