| Denis_Denis_1998 a întrebat:

Am un Telefon Asus Zenfone 5 LTE model a500kl. Deci intr-o-zi avea 75% procente telefonul, il scot sa ma joc PUBG mobile si imi apar toate aplicațiile ca s-au oprit. De exempu google s-a oprit, camera s-a oprit, asa intr-una apărea. Ii fac un restart si cand voiam sa-l pornesc imi scrie Error:invalid boot si nu voia sa se aprinda daca il puneam la incarcat tot asta apărea, nimic nu puteam sa fac, nici macar in fabrică nu puteam ca îmi apărea eroarea asta. Daca stiti voi ma puteți ajuta?

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Offf,amice deci niciodata in viata ta sa nu mai faci root cu aplicatii.Toate sunt malware si iti vor dauna.Da unele iti fac root (precum KingRoot), dar tot ei abuzeaza de el.In mai multe scoputi de care tu poate nu-ti dai seama.In primul rand iti afla IMEI-ul si il trimite unor servere chinezesti, in al 2-lea rand iti baga AdWare in telefoon si in al 3-lea rand se face imposibil de dezinstalat tocmai ca sa abuzeze in continuare de primele 2 lucrurui si asta este doar ce stiu eu, ca poate mai sunt si altele
Revenind vreau sa te intreb ce modificari ai facut cu root-ul? Daca nu imi zici ce ai facut cu el eu nu am cum sa te ajut

4 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Au,cam nasoala eroare si la un Zenfone 5....Ai incercat cumva sa-i faci root telefonului?

| Denis_Denis_1998 explică (pentru Bogdan70001):

Da avean root de la king root

| Denis_Denis_1998 explică (pentru Bogdan70001):

Lasa imi voi lua un alt telefon dar nu o sa mai pun root in viata mea ce zici LG G4 este bun imi va duce bine pubg

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Denis_Denis_1998):

Nu zic sa nu faci root, ba chiar incurajez asta, dar daca vrei sa pui root fa-o ca la carte cu TWRP (Custom recovery).Si LG G4... nu o sa mearga PUBG cine stie ce, dar daca suporti putin lag o sa fie ok

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Denis_Denis_1998):

Offf,amice deci niciodata in viata ta sa nu mai faci root cu aplicatii.Toate sunt malware si iti vor dauna.Da unele iti fac root (precum KingRoot), dar tot ei abuzeaza de el.In mai multe scoputi de care tu poate nu-ti dai seama.In primul rand iti afla IMEI-ul si il trimite unor servere chinezesti, in al 2-lea rand iti baga AdWare in telefoon si in al 3-lea rand se face imposibil de dezinstalat tocmai ca sa abuzeze in continuare de primele 2 lucrurui si asta este doar ce stiu eu, ca poate mai sunt si altele
Revenind vreau sa te intreb ce modificari ai facut cu root-ul? Daca nu imi zici ce ai facut cu el eu nu am cum sa te ajut