| BiancaaaO a întrebat:

Am un telefon codat pe Vodafone si vreau sa-l decodez, sa-mi mearga si cartela Orange. unde il pot decoda?

8 răspunsuri:
| costan a răspuns:

La un centru de reparatii telefoane, mai sunt si programe pe net pentru decodare dar sunt foarte complicate si daca nu esti in tema poti bloca definitiv telefonul.

| Bambicuochiiverzi a răspuns:

La un service de telefoane mobile.

| Cristian0eTc a răspuns:

Salut am avut si eu asa problema numai ca al meu era blocat la Orange incearca sa mergi la un servis sau chiar la Vodafone Problema e ca pierzi garantia daca il deblochezi
Cel mai bine e la un servis de tehnologii Bft Funda?

| lake a răspuns:

Poti sa il decodezi la Orange (ca si mine) sau daca stai in cluj-napoca poti sa mergi pe memorandului

| stefanhaiosu a răspuns:

Sall mergi la un magazin de telefoane si daca ii dai la unu 5 lei til decodeaza da til decodeaza si pe gratis depinde DAI FUNDA

| EmmyCRISS a răspuns:

Pai la un service din ala ..si eu l-am decodat pe al meu 30 de lei m-a costat da bine acum depinde pretul si de telefgon..adica daca e mai avansat te va costa mai mult sau nu stiu...

| ysi a răspuns:

Il poti decoda de unde l-ai luat

| R3DaS a răspuns:

Pai te duci la cel mai apropiat furnizor telefonic din oras. Orange, Vodafone, Cosmote si ei il vor decoda dar cel mai recomandat ar fi la Vodafone daca pe reteaua asta e telefonul. Funda?