| stefanuc a întrebat:

Am un telefon cu baterie de 3000 mah si un orocesor de 1.5 Gh si aseara de la 11 pana azi de dimineata la 6:145 l-am lasat pornit pentru ca l-am pus sa sune si cand m-am trezit mai aveam 89% in 7 ore cat au trecut! Este normal in comoaratie cu proceworil?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu lasi in functiune aplicatii nefolosite, atunci bateria tine mai mult.
Camera, bluetooth, wi-fi precum si jocurile sau alte aplicatii mari le tii OPRITE si le pornesti doar daca vrei sa le folosesti.

| stefanuc explică (pentru Bula):

Pai cum le opresc? d

| Bula a răspuns (pentru stefanuc):

De obicei, in stanga butonului principal este un semn cu doua dreptunghiuri suprapuse.
Daca atingi acel semn, iti apare lista aplicatiilor in functiune. Le poti opri cate unul sau pe toate deodata.