| thefandenisa a întrebat:

Am un telefon cu wifi si ma conectez cu el la un router wireless de la romtelecom, dar am o problema nu are semnal decat la 5 metri distanta, CUM as putea mari semnalul cam la 30 m? sa ma conectez, am nevoie.

5 răspunsuri:
| heAdgN a răspuns:

Poi nu e bun routerul, inseamna nu ai cum sa i-o marestitongue

| мαяdυк a răspuns:

Tot Huawei de ala am si eu si ma pot conecta si la 15 m. daca semnalul trece doar printr-un singur perete

| Ddeliaa a răspuns:

Atat are routerul distanta de conectare. Nu ai cum sa-i maresti distanta, doar daca iti iei altul cu distanta mai mare happy (cel putin eu asa stiu.happy )

| Ibanez a răspuns:

Routerele astea sunt panarama care ti le dau ei. Mai bine adaptezi un router cu doua antene la routerul ala, si il pui langa el, sau, il duci la modificat la un electrician sau ceva de genu si ii spui sa puna o antena pe el. Alta posibilitate nu stiu. Poate doar sa iti schimbi telefonul ( ceea ce e o idee prosteasca ) deoarece telefoanele prind semnalul wi-fi diferit. De exemplu iPhone-ul prinde de la 5 m full semnal, iar de la 30 tot full! depinde si de router, desigur,