| Leonis2014 a întrebat:

Am un telefon cumpărat pe abonament de la cosmote, vreau sa stiu cum aflu daca e blocat in rețeaua cosmote? Dau funda celui care îmi zice cum aflu!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este logic ca este blocat in Cosmote.Incearca o cartela de la alta retea.Ai sa vezi ca nu merge.

| Jipa95 a răspuns:

Baga o cartela de Vodafone/Orange in telefon, si vezi daca ai semnal, poti vorbi cu cartela respectiva il el. Daca merge inseamna ca nu este codat pe nici o retea. Daca totusi este codat, du-te cu telefonul la un magazin cosmote, si cu 30 lei ti-l decodeaza.

Bft!

| Titanos a răspuns:

Este clar ca e blocat in cosmote, dar te costa aproximativ 30 lei sa il decodezi.

| Legend123 a răspuns:

Odata ce este cumparat de la cosmote e normal ca e blocat doar in reteaua cosmote, telefoane care sa mearga pe toate retelele cred ca se pot lua de la eMAG/altex etc. BAFTA

| Corobana_Stefanel_1990 a răspuns:

LA toate magazinele de reparat tel iti pot face un test!