| Camper123 a întrebat:

Am un telefon de culoare alba si vreau sa-i schimb culoarea. Pe spate vreau sa-l las alb, iar pe fata sa fie negru.Cum as putea sa fac acest lucru?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde ce telefon ai. Pentru multe se gasesc bumpere de alte culori. Exemplu: http://www.cel.ro/......umper/4a-1

Bula
| Bula a răspuns:

Suflii cu spray de vopsea, deculoarea dorita.
Sau duci la un service sa-ti schimbe componentele pe culoarea dorita.

| Intruder19 a răspuns:

Daca exista pentru telefonul tau, cauti un skin.

http://www.skinit.com/device-skins/phone-skins

| Kimura a răspuns:

1- Ii schimbi touchul, si comanzi ceva pe negru
2- Daca vrei si pe margini, poti folosi banda adeziva, skotch ceva, atat pe ecran cat si pe butoane, si poti incerca sa il vopsesti personal, dar sa stii ce faci, sa nu iasa cocalarie...

Ai fi putut specifica si telefonul ca sa avem raspunsuri mai clare

Eu de exemplu am avut un telefon ''gold'' si dupa ce l-am spart am incercat un touch pe negru si combinatia arata super.

| Bucur_Emil_1997 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa faci asta, dar ca sa ii schimbi culoarea pe fata trebuie sa dai comanda de sticla de ce culoare vrei tu sa spunem ca o vrei de culoare neagra(sticla e transparenta si marginea de la telefon e neagra), apoi te duci in service si iti monteaza baietii sticla cumparata de tine, mai intai trebuie sa o dea jos pe cea originala, eu nu as face asta pentru ca pot sa iti ia piese din telefon si sa iti puna chinezarii asta 1 si 2 nu monteaza bine sticla pe care ai cumparat-o tu si poate sa faca bula sa se lipeasca de display si pe aia nu o mai dai jos decat daca spargi displayu, alta varianta ar fi sa iti cumperi folie de sticla cu tot cu margine se gaseste mai greu. Eu unu as lasa telefonul asa cum e