| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon de la Orange. Vreau să îi pun o cartelă de la Vodafone în el, dar îmi cere codul PIN de deblocare a reţelei SIM şi nu înţeleg la ce se referă? Am scris codul PIN pe care mi l-au dat, dar tot nu merge. Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Codul de deblocare al telefonului iti va fi oferit in service. Taxele privind decodarea telefonului, le vei gasi aici: https://www.orange.ro/....../din_src/1

Cu prietenie,
Orange Helper

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă telefonul e brănduit ORANJ, înseamnă că e blocat în rețeaua lor. Teoretic ar trebui să-l deblocheze la cerere. Evident, nu gratuit. Altfel nu îl poți folosi în afara rețelei.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Decodarea telefonului se va efectua in orice Orange Shop. Mai multe detalii despre decodare si taxele incluse, vei gasi aici: https://www.orange.ro/....../din_src/1

Cu prietenie,
Orange Helper

| Adi916 a răspuns:

Trebuie sa te duci sa iti deblocheze telefonul ( adica sa poti pune carte de Vodafone, cosmote, indygen si altele ). Funda?