| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon dual sim cu abonament la digi. Azi mi-am mai luat o cartela prepid de la digi si nu merg ambele simultan. Daca folosesc un slot doar pentru cartela merge, dar e inactiv celalt. De la ce sa fie? Incompatibile cartelele sau e defect telefonul?

Răspuns Câştigător
| serban57 a răspuns:

Nu poti folosi intr-un telefon dual sim doua cartele de la acelasi provider nici pe telefonul tau nici pe altul, pentru ca asta e scopul acestei tehnologii: sa folosesti doua retele diferite pe acelasi telefon. Telefonul tau nu are nimic in neregula, asa functioneaza chestia asta.

2 răspunsuri:
| iwefgOficiall a răspuns:

Da si eu am doua abonamente de digi si nu merge.

| myrcyca a răspuns (pentru iwefgOficiall):

Eu am doua abonamente de digi si merg amandoua.Problema e de telefon.Eu ma confrunt cu situatia in care pe un telefon functioneaza iar pe altul nu.Asa am tras concluzia ca telefonul e de vina nu simurile sau reteaua in care esti.