| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon Huawei ascend g510 si aveam model iar cineva mi l-a blocat. Contul Google il stiu dar nu functioneaza, imi trebuie internet?

Ce pot face sa-l deblochez?

6 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Incearca metoda 2 de la acest video (e la minutul 0:53
http://www.youtube.com/watch?v=S2J9kRTO2UU
sa-ti explic:
1.stingi telefonul
2. apesi butonul de volum +, dupa apesi butonul POWEr(simultan) si dupa lasi butonul power(asa cred)uita-te si tu la video.
funda?

| CatalinnKta a răspuns (pentru davidtm):

Nu merge.

| davidtm a răspuns (pentru CatalinnKta):

Inseamna ca habar n-ai.sa umbli in tel.
daca as pune eu mana pe telu ala, in 3 minute era reparat!

| andrey31 a răspuns:

Apeleaza la un service autorizat si fa-i o re-softare. Pentru Google Account iti trebuie internet sau conexiune prin wireless(daca mobilul are functia wi-fi).

| CatalinnKta a răspuns (pentru andrey31):

Daca ii bag o cartela cu internet o sa mearga la Google Accounts?

| andrey31 a răspuns:

Da, atat timp cat ai username-ul si parola corecte.