| DenqOO a întrebat:

Am un telefon Huawei de rezerva. Imi poate spune cineva cum poti sa adaugi serviciile GMS pe el. Ce am gasit pe Youtube, nu am reusit

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"elefon Huawei ...cum poti sa adaugi serviciile GMS"

fii mai clar, la ce te referi?

| DenqOO explică (pentru sierra1):

Google mobile services. Cred ca oricine sta pe aceasta categorie de telefoane stie ce inseamna GMS si problema lui Huawei. Bine ca nu m-ai intrebat "Ce acela telefon?"

| sierra1 a răspuns (pentru DenqOO):

"oricine sta pe aceasta categorie de telefoane stie ce inseamna GMS "

domnu' profesor de GSM

1 - nu tu instalezi servicii GSM (clar?)
2 - instalezi aplicații pentru Android sau servicii de la gugăl
3 - dacă ești așa "doxat" că pui intrebări pe diagonală, poate iți arunci un ochi aici:

https://www.mobilissimo.ro/......googlefier

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenqOO):

N-o baga in seama, e o babaciune acra

| NLS a răspuns:

1. Nu instalezi GMS, ci apk cu apk, din APKpure sau de pe alte platforme alternative, de exemplu APKmirror.

2. Daca e puternic, poti folosi o masina virtuala (vmos), dar te alegi doar cu Android 5...

3. Daca ai cumva Mate 30 Pro, faci rost de un telefon identic pe care s-au instalat la inceput serviciile Google (pana nu au fost blocate) si folosesti Clone Tool pentru a le trece si pe telefonul tau.

Din cate stiu eu, metoda functioneaza doar pentru Mate 30 Pro, insa s-ar putea sa ma insel, si daca e asa, totul se rezuma la a gasi un exemplar pe care s-au instalat anterior serviciile, de pe alt telefon Huawei, folosind CloneTool.

4. Mai exista o metoda, in care imi pun si eu sperantele.
O gasesti prezentata in detaliu intr-un clip ZonaIT (probabil la prezentarea lui P40 Pro Plus, dar nu neaparat. O sa ma uit deseara exact)
Aceasta instaleaza serviciile GMS la propriu, daca iti reuseste instalarea.

5. Orice varianta ai folosi, instaleaza si foloseste Youtube Vanced (varianta fara root!)
Are multiple avantaje fata de varianta originala: lipsa reclamelor, functioneaza in background, sau chiar cu ecranul oprit, poti seta din optiuni in ce rezolutie anume sa se deschida toate clipurile.

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Si bineinteles, mai e si magazinul Huawei de aplicatii.