| Ceausescu989 a întrebat:

Am un telefon Huawei P8.Ieri am varsat apă pe el.L-am inchis, l-am lasat o zi la uscat.Cand am deschis telefonul imi apărea ca nu mai am baterie.L-am bagat la incarcat si peste o ora cand l-am pornit mi-a apărut logoul Huawei dupa s-a inchis la loc. După fără să ii fac nimic se deschidea si se inchidea singur de multe ori.Cand am scos telefonul de la incarcat imi arata ca nu am baterie.Care credeti ca e problema?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa-l tii in orez cateva zile si cu bateria scoasa daca era posibil. Al meu Y6 l-am avut scapat in apa si l-am pus intr-un castron cu orez cam 5 zile, acoperit complet. Desfacut dar nu am putut scoate bateria neavand o surubelnita mica la indemana, in 2018 prin octombrie. La fel facea ca al tau. Functioneaza si acum. Doar ecranul nu se mai inchide in timpul apelului. Avea ceva apa in el desi l-am scos imediat.

Răspuns utilizator avertizat
| awspam a răspuns:

Trebuie sa il bagi inapoi in apa ca sa fie apa in el uniform

| ALEXXXL19 a răspuns:

Daca a stat mult in apa e posibil sa fi luat apa multa si sa fi intrat peste tot si la circuite conectori si sa trebuiasca sa fie curatati de la apa si electricitate sa nu se fi inosidat conectori bateria e posibil sa aiba de suferit mult, du-te cu el la un servis gsm sau cumpara altul.

| dDario a răspuns:

Un scurt pe placa de baza, apa ti a oxidat placa, cel mai probabil in zona conectorului bateriei