| PsyhoChild a întrebat:

Am un telefon Huawei p8 lite si imi spune ca memoria lui este de 16GB.
Problema este ca eu doar ce am cumparat telefonul, am instalat Facebook si messenger pe el, chestii basic.Acum am doar 400mb memorie interna.De ce?
Am inca un card 16 gb in el dar actualizarile se fac in memoria interna a telefonului.M-am uitat prin setari si imi spune ca o aplicatie firware consuma 8GB din memoria interna.
Ce pot face?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Mai șterge din aplicații, mută multimedia pe card, eventual anumite aplicații care permit asta