| TtsCtl a întrebat:

Am un telefon Huawei P8 Lite, zilele trecute l-am scapat pe jos. Sticla e sparta, dar touchscreen-ul functioneaza chiar si unde sticla e praf, unde ecranul este negru. Intrebarea mea este : Trebuie inlocuit si display-ul si touchscreen-ul? Sau doar touchscreen-ul?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca functioneaza touch-ul in perfectiune trebuie schimbat doar sticla

| TtsCtl explică (pentru anonim_4396):

Mersi frumos. Da touch-ul fuctioneaza perfect. Stii cumva daca se gaseste sticla cu marginea crom de cumparat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru TtsCtl):

P8 Lite e un telefon foarte vandut deci nu cred ca o sa ai probleme in a gasi cu marginea crom

| TtsCtl explică (pentru anonim_4396):

Mersi frumos

| Temelie_Dan_1984 a răspuns:

Si eu l-am scapat pe jos si vad ca acum nu mai tine si se incarca bateria. De ce oare?