| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon LG K8 2016 si de la un timp imi apare "numai apeluri de urgenta" si nu stiu daca e din vina telefonului sau a cartelei SIM, ca daca il repornesc isi revine dar dupa ceva timp iar apare chestia asta si uneori trebuie sa scot cartela si sa o bag iar. Am impresia ca e de la cartela, sunt pe reteaua Orange.

Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| sodaT a răspuns:

Încearcă să bagi un alt SIM in el s-ar putea sa fie prea uzat microcipul ei, sau sa capteze prost semnalul.
Daca problema apare cu alta cartela înseamnă că antena telefonului s-a stricat.

4 răspunsuri:
| AlexAL275 a răspuns:

Păi din ce ai spus tu acolo s-ar putea să fie din cauza cartelei, să fie blocată sau din cauza unei erori din cauza telefonului. În acest caz poți să resetezi telefonul și să revi la setările implicite din fabrică

| Badboi a răspuns:

Apare cu negru transparent in coltul de jos?

| sodaT a răspuns (pentru Badboi):

Nu

| sodaT a răspuns (pentru sodaT):

Multumesc!

| sodaT a răspuns (pentru sodaT):

Încearcă să bagi un alt SIM in el s-ar putea sa fie prea uzat microcipul ei, sau sa capteze prost semnalul.
Daca problema apare cu alta cartela înseamnă că antena telefonului s-a stricat.