| ralucap91 a întrebat:

Am un telefon LG optimus L7 si merge foarte greu, eu dau vina ca nu mi s-a actualizat androidul. Daca intru in setari si dau reactualizare, imi spune ca e actualizat si ca e cel mai recent android. eu am android 4.1.1 jelly bean. ce e de facut?

3 răspunsuri:
| xFluing a răspuns:

Problema se pune daca telefonul tau este destul de performant sa suporte 4.1.1. Sa lasi detaliile despre el (ce procesor, memorie ram etc. are)

| ralucap91 explică (pentru xFluing):

Android 4.1.1 are acum. voiam sa se reactualizeze si sa treaca la altul mai bun. are 1GHz cortex A5, 512 mb RAM

| xFluing a răspuns (pentru ralucap91):

Hmm. nu stiu ce sa zic. Pare sa fie in limita minima. Versiunile de android nu apar la toate telefoanele in acelasi timp (Google Nexus mereu primeste update-uri primul) si nici nu cred ca un update ar fi chiar asa de bun, daca este mult mai avansat vizual, desi optimizat mai bine e posibil sa iti faca telefonul sa mearga si mai greu. Incearca sa faci un downgrade la 4.0 sau 3.2, e tot ce as putea sa iti zic.