| Chester1 a întrebat:

Am un telefon Nokia 2730c si am uitat codul de securitate(codul a fost schimbat de mine)..acum cand deschid telefonul si incerc sa il deblochez imi cere codul. Cine ma poate ajuta? Dau funda si mii de multumiri! straight face

Răspuns Câştigător
| Anonim0100 a răspuns:

Solutia cea mai radicala si care merge sigur e hard reset. Dezavantajul este ca pierzi orice date de pe telefon: numere, sms-uri etc.

Cu telefonul inchis, apesi in acelasi timp * + 3 + buton apel. Cu ele apasate, apesi si butonul de power.
Telefonul va porni la setarile de fabrica, ca atunci cand e cumparat nou, iar codul default e 12345.

| bursuc001 a răspuns (pentru Anonim0100):

Bună, @Gabrielq1s!

Când dai copy & paste la un pasaj/răspuns luat de pe alt site TREBUIE să INDICI şi pagina/linkul de unde l-ai copiat!

În caz contrar ÎNCALCI Regulamentul TPU!

Pe viitor, te rog să indici ŞI sursa de copy & paste.

De data asta o s-o fac eu în locul tău!

SURSA de copy & paste a răspunsului dat de userul @Gabrielq1s este :
http://forum.computergames.ro/......ranta.html

Toate cele bune şi Sărbători Fericite!

| Anonim0100 a răspuns (pentru bursuc001):

Mersii,am sa fiu mai atent pe viitor.Craciun fericit si tie.

| bursuc001 a răspuns (pentru Anonim0100):

Cu plăcere!

Mulţumesc pentru urări.

Toate cele bune.

| Anonim0100 a răspuns (pentru bursuc001):

Multumesc la fel!

5 răspunsuri:
| Alin4uuu a răspuns:

Hard reset