| AlleSss a întrebat:

Am un telefon, Nokia 5230. Ma tot suna un "baiat" pe care nu-l suport.Si cu numar si cu privat. Pe la 3 noaptea, etc.Cum as putea sa restrictonez numarul lui? Adica,am incercat,dar nu merg decat toate apelurile de intrare. Stie cineva? Daca aveti macar un indiciu, ceva, spuneti, va rog!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ai telefon cu sistem operativ android sau unul cu ecran tactil intri pe android market sau pe un site cu aplicatii pentru mobil si cauti programul call blocker, apoi adaugi numarul lui la lista neagra si singur isi musca puta dupaceea, mai poti restrictiona si toate apelurile necunoscute: vezi tu ca e un program destul de bun pentru prostii care deranjeaza la misto.

| mixxjim a răspuns:

Daca nu merge niciuna din cele de mai sus iti inchizi pur si simplu telefonul noaptea o perioada, daca o sa sune si o sa tot vada ca e inchis nu o sa mai sune, cel putin nu la orele alea.

| RoFilmeOnline a răspuns:

Ar trebui sa fie in setari apeluri ceva pentru asta. Sa nu primesti apeluri de la nr necunoscute sau fara numar. sper sa ajute

| blacklife997 a răspuns:

Meniu -> Jurnal Apeluri -> Contacte recente -> Optiuni -> Adaugare in lista de respingere -> Salvati -> Da... si asa il blochezi; apoi pers respectiva nu te mai poate suna deoarece tot ocupat ii va da din prima.(doar asa stiu tongue )

| BoqdanMihai a răspuns:

Buna, restrictioneazati agenda telefonica sa poti fi sunata numai de cei din agenta ta, lucru asta o poti face din meniul telefonului sau sunand la serviciul clientii., sau mai sanatos., lasi sa suna raspunzi si il injuri cu dulce sa te lase in pace happy