| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon Nokia 530 și are W 8.1. Acum nu mai pot instala nici măcar o aplicația. Îmi apare codul de eroare 805a8011. Am încercat toate metodele posibile, cu excepția uneia, nu am resetat telefonul. Credeți că asta ar ajuta? Nu vreau să-mi pierd aplicațiile. Adică, îl resetez, dar mi-e teamă că poblema nu se rezolvă, iar eu rămân fără aplicații.
Ce credeți?

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Daca-l formatezi vei pierde aplicatiile. Dar ti le poti instala iarasi dupa c il formatezi; doar ca la jocuri vei pierde scorurile.
Poti intra in setari si sa faci o copie de rezerva. Apoi il formatezi.

Ordinea formatarii este aceasta:
Bateria sa fie incarcata.
Conectezi telefonul la reteaua wifi (recomandat; dar merge si fara sa-l conectezi) si apoi il inchizi complet.
Cand este oprit, apesi butoanele in ordinea urmatoare:
Volum+
Volum-
Power
Volume-
Eu am 520. on the phone \dancing